Cesta k úspěchu – Mgr. Adam Walach

Mgr. Adam Walach (47) je předsedou představenstva jedné z nejdynamičtějších firem našeho regionu – Walmark, a.s., kterou v roce 1989 založil se svými dvěma bratry. Nejdříve se věnovali obchodování s počítači, potom přidali nápoje a zemědělské produkty, aby po prodeji nápojové divize v roce 2004 se soustředili jen na oblast doplňků stravy. V tomto oboru se stali největší firmou ve střední a východní Evropě a mají smělé plány na zdvojnásobení obratu do tří let, což by je pasovalo do role lídra celoevropského trhu.

Společnost Ernst & Young je zvolila Podnikateli roku 2010 a všichni tři bratři reprezentovali naši zemi na celosvětovém finále této souěže v Monaku.

Adam Walach má s manželkou Grazynou dvě děti, třetí se mu narodilo následující den po besedě ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Adam je vystudovaný teoretický matematik se svým dvojčetem Valdemarem snili o tom, že posunou teorii relativity. Tento sen se jim rozplynul ještě během studií, ale odvážné sny jim zůstaly. Odvaha a podnikavost jim pomohla dělat rozhodnutí, která jim pomohla stát se špičkou ve svém oboru.

Bratři Walachové pochází z Bystřice, kde je polská kultura promíchaná s českou a tak se pohybují jako doma v obou kulturách a z každé si berou to lepší. Nejstarší bratr Janusz se k bratrům nechtěl před dvaceti lety připojit, protože by ztratil svou praxi chirurga. Přes úspěch bratrů svého rozhodnutí nelituje a všichni ze vzájemně stále podporují. Prostřední bratr Mariusz vystudoval ekonomii. Všichni se věnují hudbě, hraní na různé nástroje.

Titul podnikatel roku bratrům přinesl velkou publicitu, ale stále zůstavají stejní, skromní a zaměření na špičkové výkony a kvalitu pro své zákazníky. Pan Walach se s posluchači podělil o tajemství úspěchu – o křesťanských zásadách a hodnotách, na kterých vybudovali firmu. Soudržnost bratrů i to, jak se střídají v roli předsedy představenstva, je pro naše konkurenční prostředí velmi netypická.

Beseda byla opravdovým zážitkem pro ty, kdo čerpají inspiraci pro to, jak vést úspěšně firmu a přitom obstát s etickým jednáním i v drsné konkurenci, jaká na trhu s doplňky stravy a farmaceutiky panuje.

0

Napsat komentář

Líbílo se vám video Frýdlatnských hovorů? Máte otázku, dotaz nebo jen zajímavý postřeh. Napište nám komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *