V jaké společnosti žijeme – Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.

V jaké společnosti žijeme – Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.

7
 1. TOMÁŠ
  TOMÁŠ says:

  Děkuji za panu Kellerovi a pořadatelům za skvělou přednášku! Jan Keller, nejlepší evropský sociolog z Metylovic velmi srozumitelně popsal současný stav našeho a evropského sociálního státu. Řešení nestihl( jak řekl – už není čas…) ale řešení je snad v tom, že zanikající střední třída spojí své síly(je to ale možné v době individualizmu a různých zájmových skupin?) a vyvine tlak na své zvolené lokální a národní politiky k zachování zbytku našeho sociálního státu…

  Odpovědět
 2. Honza
  Honza says:

  Přidávám se k Tomáši. Byl to fakt zážitek. Ačkoli na začátku řekl, že se k řešení nedostaneme :) Navštíví Frýdlant ještě někdo jako Sedláček nebo Keller?

  Odpovědět
 3. Barbora
  Barbora says:

  Přednáška pana Kellera se mi velmi líbila. Byla velice podnětná, zajímavá a navzdory závažnému tématu nesmírně vtipná! DĚKUJI!

  Odpovědět
 4. Tomáš
  Tomáš says:

  Zatím dle mého asi nejpřínosnější přednáška, díky moc za pozvání pana Kellera, ale i za některé ostaní přednášky. Skvělé by myslím bylo, kdyby se někdy podařilo pozvat Václava Cílka (geolog, klimatolog, spisovatel, filosof, …), který je sice dost vytížený člověk, ale snad by si nějaký čas našel. Docela zajímavé jsou jeho postřehy na témata enegetické bezpečnosti a alternatvních zdrojů energie, o probíhajících společeských změnách, ale taky úvahy o kultuře nebo o různých typech krajiny ap.
  ( Přidávám odkaz na jeden zajímavý rozhovor s ním: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/27.10.2012/ )

  Odpovědět

Trackbacks & Pingbacks

Napsat komentář

Líbílo se vám video Frýdlatnských hovorů? Máte otázku, dotaz nebo jen zajímavý postřeh. Napište nám komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *